18 Ağustos 2010 Çarşamba

sevgili kitabım


bugün bu kitabı yazmayı uygun gördüm hayat kitabsız olmaz benim için öyle mutlaka ayda bir kaç kitap okurum kitap satan mağazalara girdinmi saatler geçer :) hepsini incelemekten hangi kitap yeni çıkmış hangi yazar yeni bir şey yazmış .... diye araştırıp dururum bulamadıklarımı mutlaka internetten sipariş ederim her konudaki kitabları mutlaka inceler araştırır alırım çoğu zaman eve o kadar çok kitabla dönerimki evdekiler koyacak yer kalmadı diye serzenişte bulunurlar :) ismini verdiğim kitabı ben çevremdeki çocuklara hediye olarak verdim sizinlede paylaşmak istedim sizde belki kitap okumayı seven çocuklarınıza hediye olarak vermeyi düşünürsünüz ... sevgiler .....
Yaşanmış öyküler, hayatımıza ışık tutar. Hele ki bu öyküler, mukaddes kitabımız Kur`an-ı Kerim`de Yüce Rabbimiz tarafından bildirildiyse... Bu kitapta, Hz.Adem`in yaratılışından, Nuh Peygamber`in gemisine... Rüzgara emredip kuşlarla konuşan Süleyman Peygamber`den, Bir balığın karnında taşıdığı Yunus Peygamber`e... Bilge kişi Hızır Aleyhisselam`dan, 300 yıl uyuyan mağara arkadaşlarına kadar 150`yi aşkın Kur`an öyküsü var. Sevgili Kitabım, büyük bir zevkle okunacak, Kur`an-ı Kerim`le tanışmaya ilk adım olacak, yaşanmış öykülerden yola çıkarak "örnek kişilik" kazandıracak harika bir eser...

7 yorum:

nesrin dedi ki...

Mutlaka cocuklarima almaliyim. Kitap konusunda ben de sizin gibiyim. Sevgiler...

YEMEK VAKTİ AYLİN dedi ki...

gerçekten harika bir esere benziyor teşekkürler

sarkaç dedi ki...

Çocukları kitaplarla tanıştırmaya aracı olmak ne güzel.

Pembe Tatlar dedi ki...

Bence harika bişey bu...
Çocukların sıkılmıyacağı tarzda olmasıda büyük ayrıcalık...

karabidikim dedi ki...

Bebeğim olursa ilk alıcağım kitap olacak hep düşünürdüm dini en iyi şekilde nasıl anlatırım diye çok faydalı oldu bu bilgi teşekkürler.

A.Y. dedi ki...

Ben de bir kitap meraklısıyım ama çok fazla almam. Seçiciyimdir, genelde dini kitaplar aldığım için.

Kitap hediye etmek de ayrı bir zevk benim için. Çocuk kitaplarına da bayılıyorum. Küçük yeğenime alarak kendimi tatmin ediyorum bu konuda.

Bizim zamanımızda dini çocuk kitapları pek yaygın değildi.Şimdiki çocuklar çok şanslı. Rengarenk kitaplar.

**Masal** dedi ki...

Bende buna benzer kitap almıştım kızıma ama henüz pek dinlemiyor yıpratır kitabı diye bende saklıyorum daha sonra okusun diye çok güzel Allahın adını ve dinizi anlatan çok güzel bir hikaye kitabı..

KOPYALANAMAZ @ HER HAKKI SAKLIDIR